system hr

Czy to już dobry moment, by zdecydować się na system HR?


Duże i średnie firmy o rozbudowanych działach kadrowo-płacowych coraz chętniej decydują się na oprogramowanie HR & Payroll w chmurze. Czy system HR sprawdzi się także w mniejszych firmach? Kiedy warto się na niego zdecydować i jakie korzyści płyną z cyfrowego wsparcia?

System HR pomaga przewidzieć i ograniczyć wydatki

Wszystkie młode, wciąż rozwijające się przedsiębiorstwa mają jedną cechę wspólną: muszą szczegółowo planować budżet i rozsądnie wydawać każdą zarobioną złotówkę. Każda zatrudniona osoba jest w małej firmie dużą inwestycją. Stworzenie całego działu kadr i płac dodatkowym wydatkiem, który miesiącami odkłada się w czasie. Wypracowany przychód chętniej przeznacza się bowiem na wprowadzenie nowej usługi, stworzenie dodatkowych produktów lub włączenie do zespołu kolejnych specjalistów.

System HR jako parasol ochronny

Jednak brak systemu HR, bez względu na to, czy przybierze on postać kilkuosobowego działu stacjonarnego, czy rozwiązania cyfrowego w chmurze, jest niedopatrzeniem, które prędzej czy później zemści się na szybko rozwijającej się organizacji. Weryfikacja wynagrodzeń, urlopów, zwolnień, obecności, opłacanie składek, podatków i wiele innych czynności związanych z kadrami i płacami będzie piętrzyć się z miesiąca na miesiąc. Bez odpowiedniej kontroli może w którymś momencie dojść do paraliżu skutkującego poważnymi konsekwencjami: z jednej strony finansowymi, z drugiej niezadowoleniem ze strony pracowników, obniżeniem ich wydajności i zaangażowania.

Zobacz również  3 zasady wdrażania kampanii reklamowej na Facebooku

System HR dla młodych firm

Na szczęście nowoczesne rozwiązania w chmurze są dostępne już nie tylko dla wielkich korporacji. Elastyczne, otwarte rozwiązania można dopasować do potrzeb niemal każdej organizacji, również niewielkiej, młodej firmy, której potrzeby są początkowo nieznaczne. Usługą tą jednak warto zainteresować się już we wczesnym stadium rozwoju biznesu – pozwoli to zapewnić sobie płynność procesów wewnętrznych przy stałych miesięcznych kosztach i zbudować silne, stabilne fundamenty pod rozbudowę struktury przedsiębiorstwa.

Ile kosztuje system HR?

Przekierowanie administracji kadrowo-płacowej do chmury poprzez system HR nie wiąże się wcale z ogromnymi kosztami. Bezpieczne i jakościowe rozwiązania dla niewielkich firm są dostępne już w stałych niewielkich opłatach miesięcznych, co pozwala precyzyjnie planować budżet i oszczędzać wydatki. Nie zawsze też konieczne jest ponoszenie dodatkowych kosztów, takich jak wykup licencji na dodatkowe oprogramowanie czy budowa infrastruktury teleinformatycznej – wiele systemów HR jest po prostu dostępna online poprzez przeglądarkę.

System HR TETA. Bezpieczeństwo dopasowane do potrzeb

Jeśli szukasz funkcjonalnego oprogramowania dla swojej młodej organizacji, zapoznaj się z ofertą TETA. System HR, który proponuje ta firma jest bezpieczny, prosty i łatwo przystosować go do potrzeb firmy o dowolnej wielkości.

Zobacz również  Jak pozycjonować filmy na YouTube?

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław
lub na naszej stronie: Teta.Unit4.com

Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm – Program do zarządzania Unit4 TETA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *