Czy warto w 2017 roku mieć skorowidz?


Początek roku jest to czas, kiedy zapisuje się najważniejsze cele, postanowienia i plany na kolejne dwanaście miesięcy. Jak ułatwić sobie to zadanie? Z pomocą przychodzą skorowidze, czyli specjalne notesy i kalendarze, które ułatwiają planowanie i organizację. Warto z nich korzystać, aby nigdy nie zapomnieć o najważniejszych sprawach i zawsze mieć je w zasięgu wzroku.

Dlaczego warto zapisywać najważniejsze sprawy?

Jeśli w 2108 roku chcemy być lepiej zorganizowani, to warto rozpocząć wypełnianie tego postanowienia od zaopatrzenia się w kalendarze czy skorowidze. Nie każdy jest mistrzem świetnej organizacji, ale łatwo można się przekonać, że jeśli będziemy więcej notować, to szybko zauważymy wiele zmian. Przede wszystkim, notując dokładnie daty, numery telefonów czy plany na kolejny dzień mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy i wszystko będzie dokładnie rozplanowane i zgromadzone w jednym miejscu.

W dzisiejszym świecie pełnym pośpiechu i wielu spraw do załatwienia bardzo łatwo się pogubić, więc nieocenioną pomocą mogą stać się skorowidze z zanotowanymi wszelkimi najważniejszymi planami. Wyrabiając w sobie nawyk częstego notowania staniemy się z pewnością lepiej zorganizowani i bardziej uporządkowani.

Zobacz również  Gospodarka przestrzenna zyskuje na popularności

Zapisuj marzenia i przyszłe plany

Oprócz zapisywania bieżących zadań i spraw do załatwienia skorowidze można też wykorzystać w innym celu. Psychologowie i trenerzy rozwoju osobistego twierdzą, że jeśli zapiszemy przy konkretnej dacie nasz cel, to jest duża szansa, że właśnie wtedy go zrealizujemy. Oczywiście samo zapisanie nie wystarczy, ale jeśli wyznaczymy sobie na wakacje np. podróż do egzotycznego kraju, to będziemy bardziej zmotywowani do tego, aby taką wyprawę zorganizować i zaoszczędzić potrzebne pieniądze do tego czasu. Tak samo może być z planowaniem każdego tygodnia – jeśli zapiszemy konkretny cel na każdy dzień, to łatwiej nam będzie się zmotywować.

Komu najbardziej przydadzą się skorowidze?

Skorowidze i notesy, w których można dokładnie wszystko zaplanować z pewnością przydadzą się każdemu, niezależnie od tego czy jest uczniem czy dyrektorem dużej firmy. Nie wszyscy jednak lubią mieć wszystko wynotowane i lepiej żyje im się w chaosie, ale w niektórych sytuacjach warto mimo wszystko się przełamać.

Skorowidze przydadzą się na pewno wszystkim przyszłym pannom i panom młodym, którzy mają przed sobą organizację najważniejszego dnia w swoim życiu. Starannie zaplanowane działania na każdy miesiąc w roku znacznie ułatwią organizację, podział obowiązków i załatwianie wielu ważnych spraw przed ślubem.

Zobacz również  Jak pozycjonować filmy na YouTube?

Skorowidze mogą też ułatwić planowanie i zapisywanie najważniejszych spraw każdej pani domu, która pracuje i dodatkowo opiekuje się dziećmi i domem. W takich sytuacjach, jak powszechnie wiadomo, najważniejsza jest dobra organizacja. Zapisywanie najważniejszych dat i planów na każdy dzień z pewnością usprawni organizację w każdym domu.

Zabiegani studenci również mogą zacząć używać notesów z planem lub zakupić skorowidze, aby uporządkować wszelkie plany związane z zajęciami, egzaminami czy dodatkową pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *