kobiety nad laptopem

Jak śledzić drogę paczki kurierskiej?


Przesyłki kurierskie są obecnie wysyłane tak często jak nigdy dotąd, a kurierzy praktycznie każdego dnia pokonują setki tysięcy kilometrów próbując dostarczyć paczki wszystkim adresatom. Przez to jak długie i skomplikowane potrafią być kurierskie trasy często martwimy się o to czy przesyłka dojdzie do nas na czas lub czy w ogóle dojdzie. Dlatego większość, jeśli nie wszystkie firmy kurierskie dają klientom możliwość śledzenia drogi każdej z paczek.

Śledzenie paczki kurierskiej – na czym polega?

Oczywiście, że paczki nadane kurierowi nie mają w sobie żadnych nadajników ani niczego w tym stylu. Zatem jak wygląda śledzenie przesyłek? Paczki zwykle są przekazywane między kilkoma oddziałami firmy w całym kraju, a po dotarciu do wskazanego punktu jego personel wprowadza dane paczki do swojej bazy danych, jednocześnie informując adresata i nadawcę, że przesyłka pojawiła się w danym oddziale. Zwykle etapy dostarczania paczek na jakie mamy wgląd to: nadanie paczki, wyruszenie do danego oddziału, przyjęcie w danym oddziale, ewentualne wyruszenie i przyjęcie w kolejnym punkcie, a na końcu przekazanie kurierowi przesyłki do bezpośredniego doręczenia i informację o dostarczeniu pod wskazany adres. Tylko gdzie sprawdzić na jakim etapie i w jakim miejscu jest paczka?

Zobacz również  Jak poprawnie wypełnić e-deklaracje? Oto najważniejsze zasady

Unikatowe kody do śledzenia paczek

Najczęściej stosowaną w Polsce metodą śledzenia paczek kurierskich jest wprowadzenie kodu przesyłki na stronie internetowej danej firmy przewozowej. Kod ten jest przydzielany paczce w momencie przekazania jej firmie, a otrzymuje się go razem z potwierdzeniem nadania. Wtedy nadawca zwykle informuje adresata o nadaniu paczki i podaje mu jej kod. Najczęściej śledzonymi paczkami są produkty ze sklepów e-commerce, a w takim przypadku kupujący zwykle dostaje maila z kodem, potwierdzeniem wysyłki i innymi danymi.

Aplikacja firmy przewozowej

Działalności kurierskie, konkurując ze sobą, chcą zapewniać klientom jak największą wygodę śledzenia paczek. Dlatego zdecydowana większość z nich tworzy własne aplikacje, które umożliwiają zarządzanie paczkami oraz ich dokładne śledzenie. Zobacz https://pakersi.pl/sledz-przesylke Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, zwłaszcza że kod paczki zwykle jest zapamiętywany, a czasami nawet nie trzeba go podawać. Zdecydowanie warto rozważyć taki sposób śledzenia przesyłek kurierskich.

Śledzenie paczki nadanej w paczkomacie InPost

Obecnie dużą popularnością cieszą się paczkomaty InPost, które w dużych miastach można zauważyć praktycznie na każdym kroku. Dzięki nim można łatwo nadać paczkę nawet nie informując o tym adresata. Wystarczy podać jego dane kontaktowe, a firma sama wyśle mu informacje o przesyłce oraz link do śledzenia jej drogi. Warto też wspomnieć, że adresat będzie dostawał regularne wiadomości od firmy, która będzie go informować o wszystkich ważnych etapach doręczenia. Oczywiście w przypadku paczkomatów również istnieje możliwość skorzystania z aplikacji telefonicznej, która znacznie ułatwi cały proces śledzenia paczki.

Zobacz również  Google Ads - co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *