terminal płatniczy

Jak terminale pozwalają zwiększyć przychód


 

Analizując przykłady dochodów firm, które zainwestowały w terminale płatnicze można zauważyć, że klienci, którzy dokonują transakcji kartami zazwyczaj wykazują skłonność do nabywania większej ilości towaru, co równocześnie przekłada się na dochód punktu akceptującego. A przy tego typu płatnościach występuje także sporo dodatkowych usług.

 

Jakie korzyści przynosi terminal płatniczy?

Możliwość korzystania z terminali płatniczych przynosi szereg dodatkowych korzyści. Związane są one bezpośrednio z zachowaniami klientów, z możliwością świadczenia usług dodatkowych oraz wielu innych.

Jedną z opcji związanej z posiadaniem terminala i akceptacją kart płatniczych jest możliwość sprzedaży za ich pośrednictwem doładowań telefonów komórkowych. Świadczenie takiej usługi pozwala na obniżenie kosztów obsługi transakcji za pomocą karty płatniczej, ponieważ stosowane są różnego typu mechanizmy obniżające opłaty. W przypadku korzystania z terminala płatniczego drukowanie kodów doładowujących następuje adekwatnie do zapotrzebowań klientów oraz nie wymaga przechowywania papierowych kuponów doładowań.

Posiadanie terminala płatniczego umożliwia stworzenie z agentem rozliczeniowym programu lojalnościowego dla stałych klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu i poprzez odpowiednią konstrukcję takiego programu wiąże on klienta z konkretnym punktem, jak również może zwiększyć liczbę klientów i osób, które będą zainteresowane udziałem w tego typu programie, co w ostateczności przekłada się na dochody.

Zobacz również  Na czym polega archiwizacja dokumentów?

 

Jak wzrost bezpieczeństwa płatności może wpłynąć na osiągane dochody?

Wzrost bezpieczeństwa transakcji dzięki korzystaniu z terminali płatniczych może powodować obniżenie kosztów prowadzenia działalności oraz udogodnienia techniczne związane z terminalami. Zasadniczą kwestią wpływającą na wzrost dochodów dzięki bezpieczeństwu jakie daje korzystanie z terminali płatniczych jest ograniczenie ilości gotówki znajdującej się w punkcie akceptującym, co jest zjawiskiem korzystnym z punktu widzenia ewentualnych strat w wyniku kradzieży. Kolejnym istotnym aspektem jest wykluczenie ryzyka przyjęcia płatności fałszywymi banknotami.

 

Jak terminal płatniczy wpływa na zachowanie klientów?

Korzyści związane z posiadaniem terminali płatniczych są związane bezpośrednio z zachowaniem klientów. Jedną z głównych zalet powodujących wzrost dochodów jest fakt, że umożliwiając płatność za pomocą kart płatniczych powoduje zwiększenie lojalności klientów, jak również możliwość pozyskania nowych klientów, dotychczas korzystających z punktów konkurencyjnych, które nie dają możliwości korzystania z terminali płatniczych.

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że klienci dokonujący transakcji kartami wykazują skłonność do wydawania większych kwot, niż w przypadku płacenia gotówką. Klient, płacąc za towar jest w stanie wydać więcej w porównaniu z klientem, który widzi pieniądze, którymi dokonuje zapłaty. Krótko mówiąc, ma tu zastosowanie popularne przysłowie: „Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”.

Zobacz również  Jak skutecznie prowadzić kampanie emailowe?

Zaletą posiadania terminali płatniczych jest także fakt, iż klient posiadający karty obciążeniowe i kredytowe może dokonywać zakupów nawet w sytuacji. gdy w danej chwili nie mają pieniędzy na koncie, kredytując swoje zakupy wiedząc, że będzie mógł spłacić zobowiązanie w późniejszym terminie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *