optymalizacja produkcji w fabryce

Optymalizacja produkcji w fabryce mebli – co należy wiedzieć?


Zaawansowane procesy produkcyjne wymagają dużych, a nawet ogromnych nakładów finansowych, przez co przychód osiągany ze sprzedaży produktu jest zbyt niski w stosunku do kosztów jego tworzenia. W zwiększeniu przychodu ze sprzedaży może być pomocna optymalizacja procesów produkcyjnych.

Jej celem jest poprawa efektywności i wydajności produkcji, tak aby jednocześnie obniżyły się jej koszty. W fabrykach mebli nieustannie zachodzą zmiany – bez nich nie ma postępów. Zmiany są koniecznością i źródłem wszelkich dochodów. Jednak nie obchodzą się one bez błędów, wynikających z częstych zmian w procesie produkcji i niezależnie od kwalifikacji.


System wizyjny, czyli współpraca maszyny z człowiekiem

System stale śledzi proces montażowy danego mebla. Informuje o wykryciu każdego błędu. Jego działanie opiera się na kontroli i wspomaganiu przebiegu tego procesu. Łatwo adaptuje się do zmian – co jest jego wielką zaletą. Aktualizacja bazy danych nie wymaga udziału wysoko wykwalifikowanych pracowników – co zaoszczędza czas i pieniądze.

fabryka mebli

Ale co się dzieje, kiedy nie posiadamy tego systemu? Wystarczy tylko brak jednego elementu, a mebel może powodować skrzypienie bądź rozpadnięcie się, co jest równoznaczne z niezadowoleniem klienta. Może też oznaczać zatrzymanie produkcji i konieczność poprawy błędu. Powoduje to ogromne opóźnienie oraz spore straty finansowe. Dokładny opis procesu optymalizacji produkcji w fabryce mebli: https://innovatingautomation.pl/optymalizacja-produkcji-w-fabryce-mebli/

Zobacz również  Popularne usługi w rachunku bankowym

Efektywność i wydajność produkcji – system wizyjny

Jednymi z wielu zalet tego systemu jest szybkość i prostota jego wprowadzenia i korzystania z niego. Zmiany w produkcji są możliwe, głównie dzięki kompleksowej budowie systemu. Umożliwia on łatwą i szybką aktualizację bazy danych. Dodanie nowych obiektów nie wymaga żadnej zaawansowanej wiedzy. Aby za pomocą maszyny wyciąć poszczególne elementy mebla, wykorzystywane są specjalne pliki, które zawierają dokładne wzorce każdego elementu. Wystarczy dodać plik dxf, żeby uzupełnić bazę o nowy model. Elastyczność systemu pozwala na zastosowanie kamer o lepszych parametrach. Umożliwia to maksymalną optymalizację produkcji i jego płynne działanie na określonych warunkach.

Oprogramowanie Halcon

Oprogramowanie dla programistów z rozległą wiedzą o algorytmach i systemach wizyjnych to Halcon, produkt firmy MVTec Software GmbH. Posiada biblioteki z algorytmami do analizy obrazu oraz narzędzie do tworzenia procedury wizyjnej. Dzięki niej użytkownik może zobaczyć wynik działania algorytmu. Pobieranie, kalibracja i wyszukiwanie – te aplikacje umożliwiają połączenie z dowolną kamerą, przeprowadzenie kalibracji systemu oraz zastosowanie funkcji szukania. To programista decyduje o dostępie innych do konkretnych funkcji. Dzięki Halconowi możliwe jest budowanie aplikacji wykorzystujących roboty przemysłowe oraz kontrolę o technice 3D.

Zobacz również  Jak osiągnąć niezależność finansową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *