podpisywanie umowy

Popularne usługi w rachunku bankowym


Banki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Chcą więc ułatwić im również korzystanie z usług bankowych. Zarabiają na tych produktach, więc to naturalne, że pojawia się coraz więcej możliwości i sposobów na zdobycie lojalności klientów. Jakie są najbardziej popularne usługi w rachunku bankowym?

Kredyt w rachunku bieżącym dla firm

To niezwykle popularna usługa, bo umożliwia firmie utrzymanie płynności finansowej bez konieczności wybierania się do banku i wypełniania wielu formalności. Możliwość szybkiego otrzymania kredytu to szansa na pieniądze również w czasie trwania pandemii koronawirusa. Wniosek o kredyt w rachunku bieżącym dla firm można złożyć online, w pełni zdalnie. Bank, który prowadzi rachunek ma też dostęp do jego historii. Może więc łatwo sprawdzić historię podatkową oraz regularność i wysokość wpływów. Na tej podstawie może też bardzo szybko podjąć decyzję o przyznaniu lub odmówieniu kredytu.

Odkładanie reszty

Wiele rachunków daje możliwość klientom korzystania z usługi polegającej na odkładaniu „reszty”. Usługi typu „cash back” polegają na tym, że kiedy właściciel karty płaci nią lub też robi przelewy, to zazwyczaj potrzebuje nierównych kwot np. zakończonych groszami. W takim wypadku na rachunku zostaje zaokrąglona zapłacona kwota w górę, a reszta wpłacona na osobny rachunek bankowy. Ma to zachęcić do oszczędzania. Dodatkowo, rachunki te mają całkiem wysokie oprocentowanie w porównaniu do rachunków oszczędnościowych. Dzięki temu klient może odkładać pieniądze nawet tego nie czując.

Zobacz również  Transport drobnicowy — skuteczne rozwiązania dla małych przesyłek 

Polecenia zapłaty

Na rachunku bankowym można też zlecić stałe polecenia zapłaty. Dzięki temu właściciel rachunku nie musi pamiętać o wykonywaniu regularnych przelewów. Może ustawić sobie wygodne i praktyczne zlecenia zapłaty i wszystkim zajmie się automat. To szczególnie dobre rozwiązania, gdy wysokość opłat się nie zmienia np. opłata za wynajem nieruchomości. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że przez nieuwagę zapomni się o jakimś ważnym terminie. W ten sposób można również ustalić spłatę rat kredytu lub pożyczki. To dobre i pewne rozwiązanie, które nie wymaga odwiedzenia placówki bankowej.

Schematy i analizy

Wiele banków umożliwia swoim klientom korzystanie z przygotowanych dla nich analiz wydatków i przychodów. Są to ciekawe wykresy i diagramy, które obrazują wydatki na poszczególne kategorie produktów. Ostatecznie ma to na celu wykazanie możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. Takie graficzne przedstawienie budżetu umożliwia lepsze poznanie własnych potrzeb, struktury wydatków oraz pozwala stwierdzić, gdzie można dokonać cięć.

Dostęp do administracji publicznej

Wiele spraw urzędowych można załatwić za pośrednictwem internetowego konta bankowego. Przydaje się ono do zdalnego założenia firmy oraz do wprowadzania zmian w CEIDG. Umożliwia też zalogowanie się do platformy ZUSu. Konto bankowe umożliwia także złożenie wniosków na świadczenia rodzinne: 500+, 300+ itd. Sprawy można załatwiać, więc bez wychodzenia z domu.

Zobacz również  Wpływ Unii Metropolii Polskich na współpracę między dużymi miastami w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *