Program magazynowy

Program magazynowy dla małej firmy


Program magazynowy dedykowany małym firmom pozwoli w wygodny sposób na zarządzanie całą obsługą magazynową i sprawi, że kwestie formalne będą o wiele szybciej realizowane. Jak wybrać odpowiedni program magazynowy dla swojej firmy?

Funkcjonalny program magazynowy – na co zwracać uwagę?

Przy wyborze właściwego oprogramowania przeznaczonego do obsługi firmy magazynowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie związane z łatwością takiego procesu, ale przede wszystkim na to, czy program ma możliwość wygodnego wystawiania dokumentów sprzedażowych i współpracuje z naszymi innymi sprzętami. Kolejną kwestią jest to, że często tego rodzaju programy mają pewne ograniczenia np. w zależności od własnych pozycji magazynowych w ramach prowadzenia jednego magazynu.

Dodatkowe i przydatne funkcje

Każda firma niezależnie od tego ile czasu działa na rynku potrzebuje sprawdzonego, bezpiecznego i niezawodnego oprogramowania. Program magazynowy powinien być wyposażony w szereg przydatnych funkcji takich jak: system CRM ułatwiający zarządzanie, terminarz, drukowanie kodów QR na dokumentach do płatności mobilnych, automatyczną obsługę, a także możliwość wygenerowania na dokumentach sprzedażowych własnego logo. Najlepsze programy to te, które mają najwięcej funkcji pozwalających na łatwe zarządzanie, sprzedaż i upraszczających obsługę firmy.

Zobacz również  Co powinien gwarantować Ci sprawdzony producent oprogramowania?

Kilka polecanych programów dla firm magazynowych

Godnym polecenia programem, który dedykowany jest firmom posiadającym magazyn jest Elisoft. To program niezwykle intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze, dlatego z pewnością przypadnie do gustu każdemu właścicielowi takiego przedsiębiorstwa. Atutem tego programu w porównaniu z innymi jest to, że jest to system, który pozwala na tworzenie kodów QR, a także ułatwia wydruki z takimi dokumentami, co sprzyja płatnościom mobilnym, a naszą firmę stawia w bardziej nowoczesnym świetle, co przekłada się na wydajniejszą pracę i jest ogromnym udogodnieniem dla klientów. Oprogramowanie może być wykorzystywane tylko na pojedynczych stanowiskach lub też na kilku innych komputerach. Innym, równie ciekawym programem, który jest wart naszej uwagi, jest Asystent Firma, który umożliwia bardzo zintegrowaną pracę kilku działów handlowych i ułatwia zarządzanie tymi projektami poprzez system CRM.

Dodatkowo ułatwia monitorowanie sprzedaży, a także umożliwia tworzenie własnych dyspozycji wydań, dzięki czemu ułatwiamy sobie codzienne obowiązki i mamy nad wszystkim kontrolę. Zaletą tego programu jest łatwe wyszukiwanie kontrahentów, a także tworzenie indywidualnych baz danych oraz bezpieczne kodowanie UTF8 wraz z usługą specjalnego kalkulatora odsetkowego. Kolejnym programem godnym polecenia jest mBiuro Plus, który do pewnego czasu był darmowym oprogramowaniem pełnym wielu rozmaitych funkcji. Obecnie dostępny jest w formie darmowej i nieco ograniczonej, jak i w wersji, która jest w pełni rozbudowana. Program umożliwia prowadzenie ewidencji magazynowej, wystawianie faktur, a także wystawianie dokumentów WZ oraz PZ, a także zarządzanie dzięki wbudowanemu terminarzowi. Wyróżnia go przejrzysty interfejs, szybkość działania i niezwykle intuicyjna obsługa.

Zobacz również  Co powinien zawierać prosty program do faktur?

Jak korzystnie wybrać program magazynowy dla małej firmy?

Wybierając program magazynowy, powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie ma możliwości i myśleć o potrzebach własnej firmy. Należy zwrócić uwagę na ograniczenia, a także zdecydować się na zakup pełnej wersji wybranego programu, jeśli chcemy korzystać z niego w pełni i ułatwić sobie codzienną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *