Tego nauczysz się na studiach finanse i rachunkowość


Kierując się wyborem studiów, patrzymy przede wszystkim na nasze zainteresowania i możliwe miejsca pracy po zakończeniu nauki. Studia ukończone na renomowanych uczelniach otwierają szerokie możliwości uzyskania dobrych ofert pracy.

Finanse i rachunkowość studia

Jest to kierunek studiów przeznaczonych głównie do osób, które swoją przyszłość wiążą z pracą w finansach czy bankowości. Jest to kierunek, zyskujący z dnia na dzień na popularności, na co wpływa powstawanie nowych przedsiębiorstw i rozwój gospodarki. Po ukończeniu tego typu studiów, uczeń zdobywa wiedzę na temat finansów, co jest bardzo cenione, bo jednak pieniądz jest obecnie wszędzie wokół nas. Zatem potrzebni są odpowiednio wykształceni ludzie, którzy potrafią nim prawidłowo dysponować. Efektami kształcenia są również nabyte umiejętności w zakresie rachunkowości oraz prawidłowego funkcjonowania instytucji ubezpieczeniowych.

Czego dowiemy się na tym kierunku studiów?

Podczas procesu kształcenia student zdobywa wiedzę na temat:
-sposobu zarządzania finansami przedsiębiorstw,
-znajomości poszczególnych aspektów prawa podatkowego,
-księgowania operacji gospodarczych,
-analizy ekonomiczno-finansowej gospodarstw,
-zasad prawidłowej pracy rynku finansowego,
-obciążeń podatkowych.

Zobacz również  Czego dowiesz się na szkoleniu z controllingu? Oto odpowiedzi

Te i wiele innych umiejętności zdobywa się podczas uczęszczania na zajęcia. Oczywiście, w zależności od rodzaju uczelni, wiedza jest podzielona na odpowiednie semestry i dostosowana do możliwości przyswajania studentów.

Co po studiach?

Po ukończeniu nauki, uczeń dostaje nie tylko wiedzę, ale również dyplom i kwalifikacje, niezbędne do zatrudnienia w instytucjach finansowych. Absolwenci tego kierunku mogą poszukiwać pracy w bankach, agencjach ubezpieczeniowych czy różnego rodzaju biurach doradztwa finansowego. Dyplom daje młodej osobie możliwość stania się pełnoprawnym księgowym, doradcą inwestycyjnym czy finansowym, pracownikiem banku lub maklerem giełdowym. Studia na wydziale Finanse i Rachunkowość posiadają certyfikację ACCA, która zwalnia ucznia z niektórych egzaminów. Jednak jeśli jesteśmy zdeterminowani, by kontynuować naukę w tym kierunku, to po zdaniu dodatkowych egzaminów, uczeń ma możliwość poszukiwania pracy po całej Europie.
Po zakończonej nauce, student może kontynuować szkolenie na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie. Jest to doskonałe uzupełnienie już zdobytej wiedzy oraz lepsze przygotowanie do kariery zawodowej studenta. Po ich odbyciu otrzymuje się dyplom magistra na kierunku Zarządzanie.

Wybór właściwego kierunku studiów powinien zostać dokładnie przez nas przemyślany. Istnieje wiele zawodów, które są rzadko wybierane przez ludność, ale za to bardzo dobrze płatne. Zwracajmy jednak uwagę na nasze potrzeby, aby po ukończeniu szkolenia, przyszła praca nie stała się dla nas męcząca. O dostaniu się na wymarzone kierunki studiów, decyduje również wynik uzyskany na egzaminie maturalnym, dlatego warto mieć go na uwadze.

Zobacz również  Gdzie najtaniej można znaleźć akcesoria szkolne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *