Zakupy online – sprawdź, jaką drogę pokonuje Twoja paczka


Dzisiaj jest bardzo dużo sklepów online, tak samo dużo jest internautów, którzy korzystają z usług takich sklepów. Coraz więcej osób wybiera zakupy przez internet, są one wygodne, nie męczą a paczka z zakupami bardzo szybko przychodzi pod same drzwi.
Jednak czy ktoś zastanawia się – jaką drogę pokonuje paczka na trasie sklep a odbiorca?

Sklepy paczki wysyła same lub korzystają z usług firm

Sklepy online wysyłają dzisiaj setki tysięcy paczek. Niektóre duże firmy korzystają ze specjalnych usług logistycznych. Usługi logistyczne dla sklepów internetowych polegają na tym, że w magazynach takich firm znajdują się dane towary z danego sklepu online. Zaraz po złożeniu zamówienia, wynajęte firmy przygotowują dany towar i nadają go. Tak samo też owe firmy logistyczne przyjmują wszystkie zwroty od klientów i reklamacje i w ten sposób w pełni zarządzają zamówienia, dystrybucją i kontaktami z klientami.
Inna forma wysyłania przesyłki, to ta kiedy sklepy same zamawiają kuriera i nadają przesyłki do klientów. W obu przypadkach los zakupionej paczki jest raczej zawsze taki sam. Więcej o logistyce dla e-commerce: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/rozwiazania-magazynowe/logistyka-dla-e-commerce/

Zobacz również  Jak wybrać firmę kurierską?

Przygotowanie do wysyłki

Każda paczka swoją drogę rozpoczyna w momencie gdy zapakowana i przygotowana do wysłania, zostaje wręczona danemu kurierowi. Przed tym faktem paczka powinna być bardzo dobrze zapakowana a jej zawartość dostatecznie zabezpieczona. Ważne przecież jest by paczka nie dotarła do klienta w uszkodzonym stanie. Często sam fakt, w jakim stanie paczka ze sklepu online, zostaje doręczona, wpływa na opinię o danym sklepie.
Pamiętać też należy, że paczki są przepakowywane, trafiają do sortowni, wożą je różni kurierzy. Paczka w drodze ze sklepu do klienta jest narażona na wiele niebezpieczeństw.

Terminal i sortownie

Dany kurier, który odebrał paczkę z jednego sklepu online będzie jeszcze takich przesyłek odbierał bardzo dużo w ciągu jednego dnia pracy. Wszystkie odebrane, ze swojego rejonu, paczki kurier zawozi do swojej firmy czyli do terminala. Tam paczki ze wszystkich rejonów z danego miasta są przewożone transportem liniowym do sortowni. W każdej sortowni paczki zostają przeskanowane i trafiają na odpowiednie stanowisko. Paczki są rozdzielane na regiony, do których mają dotrzeć.
Następnie pakowane są do odpowiednich transportów, które rozjeżdżają się po całej Polsce lub także jadą z granicę.
Proces sortowania i rozdzielania paczek odbywa się przez noc.

Zobacz również  Poznaj oprogramowanie monitorujące, które pozwala ograniczyć wydatki firmowe

Dostarczenie

Paczki rano trafiają do swoich terminali docelowych. Z tych miejsc są odbierani przez kurierów, którzy rozwożą dane paczki po swoich rejonach w danym mieście lub miasteczku. W taki oto sposób, co noc wędrują paczki z towarami, które w sklepach online zamawiają klienci.

Klient może paczkę śledzić

Na specjalnych stronach internetowych, po otrzymaniu numeru listu przewozowego swojej paczki, każdy klient może swoją paczkę śledzić.
Dzięki temu może orientować się gdzie aktualnie jest jego przesyłka i jaka droga jeszcze ją czeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *