Jak osiągnąć niezależność finansową?


Temat niezależności finansowej jest obecnie bardzo popularny. Każdy chciałby znać receptę na to, aby niezależnie od konieczności pracowania zarabiać pieniądze. Tak naprawdę nie ma na to jednej recepty, metody czy sposobu. Jednak istnieje kilka ogólnych dróg, które wiodą do niezależności finansowej.

Sprawdź: https://faktoria.pl/porada/niezaleznosc-finansowa

Nieruchomości

Wydaje się, że najbardziej klasycznym przykładem osiągnięcia niezależności finansowej jest posiadanie nieruchomości. Szczególnie w większych miastach, najlepiej za granicą, posiadając np. mieszkanie na wynajem możemy co miesiąc osiągać wpływy na nasze konto bez konieczności wkładania minimalnego wysiłku. Naturalnie, mieszkanie ulega zużyciu, ale koszty remontu z reguły nie są wysokie. Niezależność finansowa osiągnięta w taki sposób jest jednak prawie nieosiągalna dla zwykłego zjadacza chleba pracującego na etacie. Dlaczego?

Zakup nieruchomości, która przynosiłaby zyski na tyle duże, aby można było zrezygnować z pracy to kwota rzędu kilku milionów złotych. W ciągu przeciętnie długiego życia człowiek pracujący na etacie nie jest w stanie zarobić tak dużych pieniędzy. Słowem, niezależność finansowa bazująca na posiadaniu nieruchomości, która się niejako sama wynajmuje, jest wybrana dla nielicznych.

Dobrze prosperująca firma

Zobacz również  Optymalizacja produkcji w fabryce mebli - co należy wiedzieć?

Drugim zagadnieniem odnośnie niezależności finansowej jest własna działalność gospodarcza, czyli otwarcie własnej firmy. I tutaj otwierają się prawdziwe drzwi do nieograniczonych pieniędzy. Bowiem prowadząc firmę, czyli pracując na własny rachunek, nie mamy ograniczeń co do możliwości zarabiania. Możemy bowiem w każdym momencie zatrudnić pracowników, którzy swoją pracą będą zarabiać na nas.

I tutaj najłatwiej szukać okazji do osiągnięcia niezależności finansowej. Tak właściwie można to zrobić w każdym wieku. Istnieje wiele przykładów właścicieli dużych, światowych firm, którzy swoje działalności założyli dopiero w drugiej połowie swojego życia! Nic nie stało na przeszkodzie, aby ich działalności gospodarcze osiągnęły spektakularny sukces. Również Ty możesz rozpocząć działalność gospodarczą, stać się własnym szefem i zarabiać nieograniczone pieniądze

Ryzyko

Niestety każdy kij ma dwa końce. O ile można zarobić nieograniczone pieniądze, o tyle stracić można cały dotychczasowy dorobek swojego życia. Dlatego zakładanie własnej firmy i niezależność finansowa to bardzo delikatne tematy. Właściciele firm wiedzą doskonale, że dla szefa praca nigdy się nie kończy. Nie ma ustalonej godziny w której można opuścić biuro i zapomnieć o tym, co się robiło przez ostatnie osiem godzin. Z reguły jest zdecydowanie odwrotnie. Milion spraw do załatwienia oraz kontrolowanie własnego biznesu jest czasochłonne. Niemniej jest to najłatwiejsza droga do osiągnięcia względnie szybko pełnej niezależności finansowej, albowiem rzesza pracowników pracująca na nasz zysk doprowadzi w końcu do sytuacji, że zaczniemy delegować zadania. A wtedy nasza praca skończy się, my zaczniemy tylko sprawować pieczę nad całym biznesem.

Zobacz również  Wpływ Unii Metropolii Polskich na współpracę między dużymi miastami w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *