Jak uchronić telefon przed uszkodzeniem


 

Smartfony często ulegają uszkodzeniom w wyniku uderzenia lub upadku – nawet z niewielkiej wysokości. Ekran może zniszczyć się także w torebce, w której nosimy klucze, breloki oraz pilniki. Jeżeli więc chcemy, by urządzenie służyło nam przez kilka kolejnych lat, dokupmy szkło hartowane na telefon.

Lepsze szkło czy folia?

Na pierwszy rzut oka folia ochronna może się wydać atrakcyjną alternatywą dla szkła. Jest cienka, elastyczna i tania, lecz jej skuteczność bywa znikoma. Już po kilku tygodniach lub miesiącach od zamontowania może się zdarzyć, że jeden z brzegów folii zacznie się odginać. Po krótkim czasie pod całą powierzchnią powłoki zgromadzą się drobinki kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które sprawią, że telefon będzie prezentował się nieestetycznie. Ponadto ochronną warstwę folii łatwo uszkodzić – wystarczy mocne zadrapnięcie paznokciem lub kluczami podczas przenoszenia telefonu w torebce, by na jej powierzchni powstały szpecące rysy. Przede wszystkim jednak nie zapewnia ona wystarczającej ochrony przed uderzeniem, które może uszkodzić ekran pomimo zabezpieczenia folią. Zupełnie inaczej działa natomiast szkło hartowane na telefon, które nie odkształca się, ponieważ jest idealnie dopasowane do kształtu danego modelu komórki.

Zobacz również  Bitcoin - jak płacić w sklepie?

Przed czym chroni szkło?Szkło hartowane na telefon

Jest ono niezwykle trwałe – większość dostępnych na rynku produktów wyróżnia się tak dużą twardością, że ich powierzchnię można zarysować jedynie ostrzem diamentowym lub diamentem. Klucze, paznokieć lub nawet nożyczki czy ostrze noża pozostają więc bez szans na pozostawienie jakiegokolwiek śladu na ekranie chronionym przez hartowane szkło. Warto dodać, że w razie upadku przejmuje ono część siły uderzeniowej i tym samym chroni delikatny ekran smartfona przed rozbiciem. Szkło hartowane na telefon wyróżnia się grubą powierzchnią, która jednak w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności chronionego telefonu. Możemy więc bez przeszkód korzystać z ekranu dotykowego, którego czułość pozostaje niezmieniona pomimo zamontowania solidnej osłony ze szkła. Tego typu zabezpieczenie ma wiele zalet, lecz także jedną wadę – jest nią wysoka cena, która jednak wypada korzystnie, jeśli zestawimy ją z kosztem zakupu nowego smartfona.

Szkło hartowane na telefon pomaga skutecznie ochronić komórkę przed zniszczeniem, dlatego warto je zamontować nawet na ekranach z szybkami wzmocnionymi przez producentów. Dzięki temu zabezpieczymy urządzenie nie tylko przed zarysowaniem, ale również upadkiem, który mógłby spowodować jego całkowite zniszczenie.

Zobacz również  Plusy drukowania online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *