Ochrona smartfona. Co warto mieć?


Nowoczesne smartfony są urządzeniami, których działanie opiera się na najnowszych rozwiązaniach technicznych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak potężna technologia znajduje się w tym niewielkich rozmiarów sprzęcie. Właściciele smartfonów muszą jednak pamiętać o ich delikatnym wnętrzu, które szczególnie mocno narażone jest na uszkodzenia typu mechanicznego – nawet delikatny upadek z niewielkiej wysokości może okazać się tragicznym w skutkach dla naszego telefonu. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się zarysowań lub pęknięć na naszym urządzeniu wystarczy zainwestować w kilka przedmiotów odpowiedzialnych za ochronę.

Folia ochronna

Folia ochronna jest najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia ekranu przed pojawieniem się potencjalnych zarysowań. Jest ona prosta w montażu i dostępna w każdym sklepie z akcesoriami komórkowymi. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu smartfona mało popularnego w naszym kraju, to warto poszukać pasującej do niego folii w internecie. Podczas naklejania folii na wyświetlacz urządzenia w pierwszej kolejności należy przetrzeć ekran załączoną do zestawu ściereczką, a następnie dopasować folię przy zachowaniu szczególnej uwagi, aby nie pojawiły się pod nią zbędne pęcherzyki powietrza. Średni koszt takiego akcesorium wynosi od 10 do 15 złotych.

Zobacz również  Prowadzenie Instagrama – przegląd nowości w 2023 roku

Szkło hartowane

Propozycją podobną do folii jest szkło ochronne na telefon. Jego zadaniem jest ochrona wyświetlacza nie tylko przed zarysowaniami, ale również przed upadkami z wysokości. Dużą zaletą tego akcesorium jest zdecydowanie mocniejsza ochrona niż w przypadku pierwszej propozycji. Najlepszą odporność zapewniają szkła o grubości 8H lub 9H – mniejsze wartości nie nadają się na ekrany smartfonów. Aplikacja szkła hartowanego wygląda podobnie jak w przypadku folii ochronnej z tą różnicą, że nie odczuwamy problemu związanego z pęcherzykami powietrza – aplikacja jest prosta i bardzo szybka. Przeciętna cena szkła ochronnego mieści się w granicach 15 – 30 zł w zależności od producenta i modelu posiadanego telefonu.

Etui na telefon

Zdecydowanie najpopularniejszą formą ochrony całego telefonu jest zainwestowanie w odpowiednie etui. Obecnie na rynku dostępnych mamy kilka rodzajów tego akcesorium, które możemy dopasować względem naszych potrzeb i upodobań.

Najstarszym i najpopularniejszym typem są tradycyjne pokrowce, które dają możliwość noszenia telefonów w kieszeni lub przymocowania go do paska w spodniach. Mimo swojej długiej obecności na rynku wciąż oferowane są nam kolorowe wzory, które mogą stać się ciekawą ozdobą dla naszego telefonu.Szkło hartowane na telefon

Zobacz również  Jak uchronić telefon przed uszkodzeniem

Futerały, inaczej etui typu cover, to ochraniacze na telefon, których cechą charakterystyczną jest występowanie okienka, na którym możemy sprawdzić między innymi godzinę lub powiadomienia bez potrzeby otwierania całego etui. Wiele firm zajmuje się tworzeniem futerałów dedykowanych dla produkowanych przez siebie smartfonów.

Trzeci typ ochraniaczy na telefon komórkowy to etui typu case, które charakteryzują się tym, że zakłada się je tylko na tylną część urządzenia. Etui te wykonywane są najczęściej z plastiku lub silikonu. Ilość wzorów dostępna na rynku jest bardzo szeroka. Istnieją również firmy, które zajmują się personalizacją wyglądu tego etui na zamówienie.

Ciekawym sposobem na ochronę telefonu jest bumper. Jest to akcesorium odpowiednie dla tradycjonalistów, którzy nie lubią zmieniać wyglądu swojego smartfona. Bumper ma kształt ramki, która zabezpiecza głównie brzegi telefonu.

Współczesne smartfony posiadają wiele wbudowanych z góry zabezpieczeń, które nie zawsze są jednak wystarczające. Jeżeli chcemy wzmocnić ochronę swojego telefonu, to warto wyposażyć go w odpowiednie akcesoria.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *