karton

Jaki klej do opakowań kartonowych wybrać?


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klejenie opakowań kartonowych jest bardzo istotnym elementem różnych procesów produkcyjnych. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że poszczególni producenci przygotowali różne rozwiązania dla określonych maszyn. Jaki klej do kartonu będzie najlepszą opcją?

Tektura falista podstawą opakowań kartonowych

Bardzo trudnym zadaniem będzie wyobrażenie sobie pudełka kartonowego bez tektury falistej. Należy mieć świadomość, że w bardzo dużym stopniu będzie ona decydowała o wytrzymałości wspomnianego kartonu. Została ona wymyślona przypadkowo w XIX wieku. Umieszczono wtedy arkusz papieru w maszynie przeznaczonej do plisowania tkanin. Należy mieć świadomość, że wzmocnienie tego arkusza z dwóch stron przyczyniło się do powstania pierwszej tektury falistej. Obecnie można wyróżnić kilka jej rodzajów. Godny uwagi jest fakt, że tektura dwuwarstwowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w bezpiecznym transporcie przesyłek pocztowych i kurierskich.

Z kolei trójwarstwowa posiada znacznie szersze zastosowanie. Stosowana jest w budownictwie. Produkt jest zatem świetnym izolatorem akustycznym i termicznym. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że często stosowana jest jako podkład pod parkiet, panel podłogowe czy płytki ceramiczne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tektura trójwarstwowa może pomóc w transporcie delikatnych i kruchych rzeczy. Doskonałym przykładem może być porcelana. Należy mieć świadomość, że grubość fal wspomnianej tektury jest zróżnicowany, Może bowiem wynosić od 1 do 4 mm. Nie wszyscy wiedzą, że można obecnie zaopatrzyć się w wersje pięciowarstwowe.

Zobacz również  Różnice między magazynowaniem wewnętrznym a zewnętrznymi usługami magazynowymi

Jak wybrać klej do kartonu?

Warto wiedzieć, że przemysł opakowaniowy to nie tylko karton i tektura. Są to bowiem także kleje i różnego rodzaju maszyny. Godny uwagi jest fakt, że dopiero połączone ze sobą wszystkie wymienione czynniki mogą doprowadzić do stworzenia solidnego produktu końcowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że doskonale wiedzą o tym producenci klejów. Należy mieć świadomość, że najbardziej renomowani producenci działający na rynku dokładają wszelkich starań, by produkty były zarówno kompatybilne z maszynami, jak i gwarantowały dużą wytrzymałość.

Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że przedsiębiorstwa mają w swojej ofercie asortymentowej różne kleje przeznaczone do kartonu. https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/klej-do-kartonu Warto wiedzieć, że do klejenia tektury można bez problemu zastosować standardowe czy termopotliwe kleje bazujące na poliolefinie. Należy mieć świadomość, że będą one gwarantowały przede wszystkim stosunkowo wysoką wydajność przy niskim zużyciu. Dlatego dwa wymienione produkty doskonale zdadzą egzamin przy formowaniu tacek z tektury falistej. Świetnym rozwiązaniem będzie także stosowanie klejów bezwonnych i całkowicie transparentnych. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane kleje będzie cechowała przede wszystkim bardzo wysoka stabilność termiczna w czasie. W efekcie produkcja kartonowego opakowania będzie szybsza.

Zobacz również  Nowoczesne rozwiązania magazynowe w przemyśle obronnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *