karton paczka kurierska

Przesyłka kurierska czy paczka pocztowa?


Każdego dnia do gospodarstw domowych dociera wiele paczek. Niektórzy wybierają przesyłki kurierskie, a inni paczki pocztowe. Czasami zamówienie w sklepie internetowym nie pozostawia wyboru i trzeba zdać się na usługodawcę, który został odgórnie narzucony. Oby wszyscy zawsze otrzymywali swoje paczki na czas.

Zalety przesyłek kurierskich

Powszechnie uważa się, że paczki kurierskie dostarczane są szybciej niż paczki pocztowe. Zazwyczaj regulamin firmy kurierskiej dokładnie określa jaki jest maksymalny czas dostarczenia paczki. Bywa jednak, że firmy kurierskie przekraczają ten termin. Wtedy klient ma prawo złożyć reklamację i wskazać uchybienia w wykonaniu usługi. Zapewne reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzona. Oczywiście każdy kurier powinien przykładać się do swojej pracy i wykonywać obowiązki z należytą starannością. W praktyce jednak zdarza się, że jest inaczej. Niektórzy klienci są bardzo niezadowoleni z tego, jak kurierzy traktują paczki. Chodzi oczywiście o brak zachowania ostrożności, nawet jeśli chodzi o paczki z napisem „szkło” bądź „zachować szczególną ostrożność”. Nikt nie chciałby otrzymać w paczce na przykład potłuczonego szkła albo rozlanych płynów bądź pękniętych butelek. Podsumowując, jako zaletę przesyłek kurierskich na pewno można wskazać czas otrzymania paczki oraz fakt, że zostanie ona dostarczona prosto pod drzwi domu.

Zobacz również  Zasady archiwizacji dokumentów biurowych

Korzyści wynikające z wyboru paczki pocztowej

Jeżeli listonosz nie zastanie w domu adresata paczki, zostawi awizo i paczkę będzie można odebrać w placówce pocztowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ placówek pocztowych jest sporo i są one zlokalizowane w pobliżu miejsca zamieszkania wielu ludzi. Paczkę pocztową można śledzić na stronie internetowej. W każdej chwili można sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje i co się z nią dzieje. Dlatego też można mieć kontrolę nad całym procesem dostarczenia paczki. Wiele osób nie ufa firmom kurierskim i wolą wybrać tradycyjną przesyłkę pocztową. Tak właśnie funkcjonuje przywiązanie i zaufanie do firmy z tradycjami, a taką firmą jest przecież Poczta Polska.

Coraz więcej zakupów

Polacy robią coraz więcej zakupów w Internecie. W związku z tym zdecydowanie zwiększa się ilość zamawianych paczek ze sklepów internetowych. Dzięki temu kurierzy mają sporo pracy, ale w grze są także paczkomaty oraz Poczta Polska. Najważniejsze, by każdy klient znalazł najlepszy dla siebie sposób, jeśli chodzi o odbiór paczek. Niektóre osoby zdążyły już zrazić się do danej firmy lub instytucji i teraz jest zdecydowanie jej unikają. Na rynku usług kurierskich panuje duża konkurencja, dlatego też firmy starają się być atrakcyjne dla klientów. Przesyłka kurierska czy paczka pocztowa? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy wybór ma swoje zalety i wady. Na pewno jednak konkurowanie firmy między sobą wyjdzie na dobre klientom, ponieważ będą oni mogli spodziewać się coraz lepszej jakości świadczonych usług, a także pozytywnego rozpatrzenia reklamacji na wypadek, gdyby stało się coś złego w transporcie.

Zobacz również  Skąd wziąć pieniądze na maszyny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *