osoba przy komputerze z myszką komputerową

Rodzaje podkładek pod mysz


Choć rośnie wiedza na temat tego, że podkładka pod mysz jest równie ważnym elementem wyposażenia zestawu komputerowego jak choćby procesor, to jednak nadal niewiele osób wie, w jaki sposób powinno się taką podkładkę wybierać. Z pewnością w podjęciu tej decyzji pomoże wiedza z zakresu obecnych rodzajów podkładek. Jakie są zatem dostępne na rynku rodzaje podkładek pod mysz i czym się one konkretnie charakteryzują?

Podstawowe różnice

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są najlepsze i najgorsze rodzaje podkładek, warto wziąć podczas ich wybierania pod uwagę to, że występują one w różnych wielkościach. Wbrew pozorom nie zawsze opłacalne będzie kupienie modelu największego lub też z drugiej strony najmniejszego. Może się bowiem okazać, że gdy wybierze się małą podkładkę, podczas dynamicznej rozgrywki w FPS’ach, wyjeżdżać się będzie myszką poza jej powierzchnie, co z pewnością nie będzie zbyt komfortowe. Z drugiej strony kupienie modelu zbyt dużego, to przede wszystkim wydanie na niego dużo pieniędzy, a także konieczność zajęcia podkładką całkiem sporego fragmentu biurka.

Jaki materiał podkładki?

Jeśli chce się kupić dobry model podkładki pod myszkę, przede wszystkim trzeba podczas dokonywania takiego wyboru zwrócić uwagę na to, z jakiego dany model wykonany będzie materiału. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostępna jest ich całkiem spora ilość. Co można znaleźć w sklepie i czym się charakteryzują poszczególne rodzaje podkładek?

Zobacz również  Co to jest Google Tag Manager?

Jednym z najczęściej wybieranych modeli podkładek są wersje plastikowe. Wbrew pozorom nie są to jednak modele najtańsze i najgorszej jakości. Dzięki śliskiej powierzchni cechują się one doskonałą szybkością pracy oraz niezwykle precyzyjnym prowadzeniem myszki. Jest to więc model szczególnie mocno polecany do szybkich gier, gdzie liczy się wysoka precyzja ruchu. Co więcej, jest to również model cechujący się dużą wytrzymałością na zniszczenie, a także na zabrudzenie. Niestety sporą wadą takiego rodzaju podkładek jest wysokie zużywanie ślizgaczy w myszkach, co wiąże się z częstą ich wymianą. Dodatkowo liczyć się trzeba z tym, że jest to dość głośna podkładka, której używaniu towarzyszy charakterystyczny szum.

Drugim w kolejności modelem podkładki pod myszkę jest wersja materiałowa. Przede wszystkim w tym miejscu uwagę trzeba zwrócić na to, że jest to najbardziej zróżnicowany rodzaj podkładek pod względem ceny. Można na rynku znaleźć modele bardzo tanie o niezwykle słabej jakości, jak i te z górnej półki o wyższej cenie, lecz również doskonałej jakości. Z pewnością jest to jednak podkładka bardzo uniwersalna pod względem obecnych w myszkach sensorów, a także bezpieczna dla ślizgaczy myszki. Oczywiście wadą w tym wypadku jest wyraźnie stawiany przez podkładkę opór, co znacząca spowalnia ruch myszki.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o podkładkach szklanych, które podobnie jak wersje plastikowe są bardzo szybkie, a także odporne na zabrudzenie, a dodatkowo rewelacyjnie się prezentują. Niestety ich dużą wadą jest wysoka cena, a także zimna i często nieprzyjemna w dotyku powierzchnia.

Zobacz również  Czy warto optymalizować sklep internetowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *